Президент Володимир Зеленський висловив надію, що Дональд Трамп, президент США, відвідає Україну. Він підкреслив, що лише відвідавши країну та побачивши на власні очі її реалії та страждання, можна усвідомити суть війни, що триває. “Тільки побувавши в Україні й побачивши на власні очі наше життя і боротьбу, відчувши наших людей і ось це море болю, – тільки так можна зрозуміти, про що ця війна насправді. І через кого. Хто тут агресор. На кого потрібно тиснути. Зрозуміти, що Україна захищає життя, воює саме за це. І це не вулична бійка. Це напад хворої держави на суверенну, і зрозуміти, що Путін і є ця війна. Він – причина початку й перепона для її закінчення. І ставити на місце треба саме Росію, щоб справжній мир був”, – зазначив Зеленський у зверненні до українців на річницю повномасштабного вторгнення росії.
Про це розповідає UBB
В інтерв’ю CNN Зеленський заявив, що сподівається на підтримку США в цій боротьбі. Він підкреслив важливість присутності США на політичній арені, зазначивши, що “США – занадто важливі, щоб дистанціюватися від війни РФ проти України”. Президент сподівається, що Трамп під час свого запланованого звернення 24 лютого висловить підтримку Україні у боротьбі з росією.
“Путін – це війна. Це все лише про нього. Все стосується однієї людини. А країна, вся його країна – у в’язниці”, – наголосив Зеленський.
На запитання, чи вважає він, що Трамп чинить достатній тиск на Путіна, Зеленський відповів: “Ні”. Він також зазначив, що українці виснажені війною, але не можуть погодитися на вимоги Путіна: “Ми не можемо просто дати йому все, що він хоче. Тому що він хоче нас окупувати. Якщо ми дамо йому все, що він хоче, ми втратимо все – всі ми, люди повинні будуть тікати або бути росіянами”.
Протягом січня та лютого відбулися кілька раундів тристоронніх зустрічей між Україною, США та росією з метою завершення війни. Хоча конкретні результати зустрічей не оприлюднювали, під час зустрічі 5 лютого вдалося досягти домовленості щодо обміну військовополоненими – вперше за останні п’ять місяців.
Спеціальний посланець президента США Стівен Віткофф заявив в інтерв’ю Fox News, що очікує на “хороші новини” в найближчі тижні, включаючи можливу зустріч Зеленського з Путіним.
Дональд Трамп, перед переговорами в Женеві 17-18 лютого, висловив думку, що Україні слід “швидко сісти за стіл переговорів”. Він також неодноразово заявляв про свої добрі стосунки з російським лідером.
Незважаючи на зусилля США щодо посередництва у завершенні конфлікту, росія не виявила готовності відмовитися від своїх жорстких вимог, що включають відмову України від територій Донбасу. Україна ж наполягає на надійних гарантіях безпеки від США та європейських союзників, які б допомогли захистити її від майбутньої російської агресії.