Зеленський запровадив санкції проти 94 фізичних та 5 юридичних осіб

Зеленський вітає схвалення ЄС нового пакету санкцій проти РФ, Київ оперативно готує синхронізацію

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування персональних санкцій проти 94 фізичних осіб і 5 юридичних осіб. Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному сайті глави держави, указ №578/2025 був підписаний 3 серпня.

Про це розповідає UBB

Відповідно до додатку №1 до цього указу, санкції запроваджено стосовно 94 громадян, які є представниками Російської Федерації, Ірану, Пакистану, М’янми, Китаю, Бангладешу, Індії та Грузії.

У додатку №2 зазначені п’ять юридичних осіб, щодо яких також застосовуються санкції.

Згідно з указом, до санкційних заходів входять: позбавлення державних нагород, блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів та зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань.

«Контроль за виконанням рішення РНБО покладений на секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Указ набирає чинності з дня його опублікування», – зазначено у документі.

Володимир Зеленський у своєму зверненні повідомив, що вже підготовлено три санкційні пакети. «…перший пакет уже сьогодні застосований. Санкції проти капітанів російського тіньового флоту, і будемо синхронізовувати все це – всі ці пакети – з нашими партнерами так, щоб тиск працював у більшості юрисдикцій», – додав президент.