ЗСУ досягають успіхів на складних ділянках Донеччини, повідомляє Зеленський

На фронті від початку доби відбулось понад 90 бойових зіткнень – ЗСУ

Після доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові вже другу добу поспіль демонструють успіхи на складних ділянках фронту на Донеччині, зокрема на напрямках Добропілля та Покровська.

Про це розповідає UBB

Президент зазначив: «Триває знищення окупантів, які намагалися просочитися вглиб наших позицій. Є важливе поповнення обмінного фонду для України російськими військовими. Головком також доповів про дії наших підрозділів на Сумщині, Харківщині, Запоріжжі. Вдячний усім воїнам за стійкість».

За словами Зеленського, українські військові прогнозують, що сили рф найближчими днями можуть спробувати посилити тиск та удари проти українських позицій.

«Засновуючись на політико-дипломатичній ситуації навколо України та знаючи підлість рф, передбачаємо, що російська армія може спробувати посилити тиск й удари проти українських позицій, щоб створити більш вигідні політичні умови для переговорів з глобальними субʼєктами. Фіксуємо пересування та приготування російських військ. Звісно, будемо протидіяти – якщо треба, то й асиметрично», – додав президент.

15 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що українські сили на Покровському та Добропільському напрямках «збільшують тиск на окупантів, протидіють спробам противника просунутися вперед». 14 серпня в Генеральному штабі ЗСУ повідомили про знешкодження прориву груп російських військових у напрямку міста Добропілля, що загрожувало суттєво погіршити оборону українських позицій у районах Покровська та Костянтинівки. У ЗСУ констатують стабілізацію ситуації на Добропільському напрямку.

Раніше цього тижня аналітичний проєкт DeepState зафіксував просування військ рф майже на десяток кілометрів у напрямку Добропілля. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Дніпро» підполковник Віктор Трегубов зазначив, що на Добропільському та Покровському напрямках російські війська використовують тактику «просочення», що створює хибне враження просування, але це не означає, що противник контролює цю територію.