У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, кого саме вдалося повернути з полону 10 червня. Серед визволених є оборонці Маріуполя, які провели понад три роки в неволі. Зокрема, вдалося звільнити не лише солдатів та сержантів, а й офіцерів.
Про це розповідає UBB
«Усі звільнені сьогодні оборонці мають важкі поранення та тяжкі хвороби: ампутовані кінцівки, проблеми із зором, абсцеси, інфекції, травми, осколкові поранення та хронічні хвороби. У частини визволених діагностований гепатит та туберкульоз», – зазначили в Коордштабі.
Звільнені українці «будуть доправлені до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень та направлені на подальше лікування і медичну реабілітацію». Також обіцяють, що «усі звільнені будуть забезпечені необхідною допомогою, їм відновлять документи та виплатять належне грошове забезпечення за перебування у неволі».
Крім того, у Координаційному штабі додали, що обмін триває, і з міркувань безпеки точна кількість звільнених буде оголошена лише після завершення процесу обміну.
10 червня Україна та росія провели другий етап масштабного обміну військовополоненими, в рамках якого додому повернулися групи поранених і тяжкопоранених бійців. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україну повернулися військові з різних складових Сил оборони та безпеки, включаючи Збройні сили, Національну гвардію, Державну прикордонну службу та Державну спеціальну службу транспорту.
Обмін військовополоненими між Україною та росією розпочався 9 червня, коли до України повернулася перша група звільнених військовослужбовців віком до 25 років.
Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що обмін тілами загиблих військових між Україною та росією запланований на наступний тиждень, і російська сторона вже знає про цю домовленість.
Нагадаємо, що 2 червня делегації України та росії домовилися в Стамбулі про нові обміни полоненими. Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що домовлено зосередитися на конкретних категоріях, а не лише на цифрах: обмін «всіх на всіх» важкопоранених та тяжкохворих, друга категорія – молоді солдати віком від 18 до 25 років. Також була досягнута домовленість про повернення 6000 тіл загиблих солдатів.