Від початку повномасштабної агресії росії обсяги імпорту сталі в Україну істотно зросли. Спершу це було зумовлено необхідністю компенсувати дефіцит металопродукції, який виник через втрату близько 40% українських металургійних потужностей. Проте вже минулого року на ринку сформувалася тенденція до домінування імпортної продукції.
Про це розповідає UBB
Туреччина посилює позиції на українському ринку металопродукції
Частка турецької металопродукції в структурі імпорту до України збільшилася з 17,8% у 2021 році до 51,5% у 2024-му. За прогнозами, у 2025 році ця частка може перевищити 60%. Очікується, що підписання Зони вільної торгівлі між Україною та Туреччиною сприятиме подальшому зростанню товарообігу між країнами, який може сягнути $10 млрд (у 2024 році він становив $6,4 млрд). Водночас угода дозволяє у разі суттєвого зростання імпорту з Туреччини запроваджувати антидемпінгові заходи.
Головна перевага турецького металопрокату – ціна, яка може бути на 20% нижчою від вартості європейської продукції.
Вплив цінової політики та можливі торговельні обмеження
Значна конкурентна перевага турецьких виробників полягає у нижчій ціні, оскільки їхня продукція може бути на п’яту дешевшою за європейські аналоги. Туреччина не запроваджувала жодних обмежень проти росії, що дозволяє її компаніям імпортувати російську сировину та напівфабрикати. Це, своєю чергою, сприяє зниженню собівартості виробництва турецького металопрокату. Україна розглядає можливість запровадження торговельних обмежень щодо продукції, виробленої з використанням російської сировини, за аналогією з європейськими практиками.