Аналітики CBRE Ukraine зазначають, що багато національних і міжнародних компаній-виробників будівельних матеріалів активно шукають земельні ділянки промислового або логістичного призначення. Це пов’язано з очікуваннями великої післявоєнної відбудови України. На цих ділянках планують зводити виробничі або логістичні потужності, а також триває релокація підприємств із тимчасово окупованих територій.
Про це розповідає UBB
Попит на промислові ділянки зосереджений переважно на заході України, від Вінниці до Закарпаття. Наприклад, у Хмельницькому існує популярна логістична локація, де в радіусі 500 метрів розташовані термінали АТБ, “Нової пошти” та “Епіцентру”.
Релоковані підприємства часто належать до видобувної галузі, що зумовлює їх прив’язаність до покладів корисних копалин. Наприклад, одне з релокованих підприємств шукає земельні ділянки для будівництва заводів сухих будівельних сумішей на Франківщині. У свою чергу, група Saint-Gobain інвестувала €11 млн у будівництво заводу неподалік родовища гіпсу.
Виробники також зацікавлені у локаціях, близьких до великих агломерацій, де зосереджена робоча сила. Для експортерів важливою є близькість до кордону.
Розміри земельних ділянок для виробництв становлять 3-6 га, тоді як для логістичних комплексів – від 10 га. Найдорожчі земельні ділянки розташовані у Львівській області, що зумовлено обмеженою пропозицією та складним рельєфом. Наприклад, у передмісті Києва ціни на земельні ділянки стартують від $10 за квадратний метр, у Львові – від $2,000.