У Міністерстві фінансів України повідомили, що за останні п’ять років уряд закупив 166 сучасних пасажирських вагонів, які вже активно використовуються. У 2023 році було замовлено ще 100 вагонів. У проєкті бюджету на 2026 рік планується виділити кошти на придбання ще 100 вагонів загальною вартістю близько ₴5,7 млрд. Серед цих вагонів буде і перший сучасний двоповерховий пасажирський вагон. Витрати на обслуговування одно- та двоповерхових вагонів відрізняються приблизно на 10%, в той час як кількість місць у двоповерховому вагоні збільшується практично на 80%.
Про це розповідає UBB
Інтеграція української залізниці до європейської мережі
Окрему увагу приділяють інтеграції української залізниці до європейської транспортної мережі TEN-T завдяки співфінансуванню з боку Європейського Союзу. У 2023 році вже збудовано євроколію стандарту 1 435 мм від Чопа до Ужгорода протяжністю 22 км. У 2026 році планується розпочати роботи на напрямку від українсько-польського кордону до Львова. В середньостроковій перспективі євроколія також має з’явитися у Чернівцях та Луцьку.
Прогнози вантажних перевезень
Водночас в “Укрзалізниці” очікують, що обсяг вантажних перевезень у 2025 році скоротиться з 173 млн тонн до 160 млн тонн у порівнянні з минулим роком, а в 2026 та 2027 роках цей показник зросте лише до 161 млн тонн та 162 млн тонн відповідно.