Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виключення з Реєстру індустріальних (промислових) парків чотирьох об’єктів: iPark (Одеська область), Яворівський (Львівська область), Ланнівський індустріальний парк (Полтавська область) та E40 Industrial Park (Київська область).
Про це розповідає UBB
Деталі щодо кожного індустріального парку
Згідно з повідомленням представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, ці парки були внесені до Реєстру промислових зон у різні роки, але з певних причин їхню діяльність вирішили припинити або виключити з реєстру.
“Це рішення пов’язане із завершенням або припиненням діяльності цих промислових парків”,” — зазначив Мельничук.
Індустріальні парки та їхня специфіка
- iPark (Одеська область):
Загальною площею 16 гектарів, цей парк був створений у 2014 році з метою залучення інвестицій у економіку Візирки та Комінтернівського району, а його керуюча компанія — портовий оператор «Трансінвестсервіс» (ТІС). Основні напрямки діяльності включали переробну, приладобудівну, автомобілебудівну, електронну та електротехнічну промисловість.
- Яворівський (Львівська область):
Площею 40 гектарів, цей індустріальний парк був внесений до реєстру у 2017 році. Ініціатором виступила Яворівська райрада, а керуюча компанія — «Юпаркс». У лютому 2025 року договір щодо його створення було припинено. Планувалося виробництво запчастин і комплектуючих для машинобудування, автопромисловості, приладобудування, металообробки та легкої промисловості.
- Ланнівський індустріальний парк (Полтавська область):
Зареєстрований у вересні 2017 року з площею 30,7 гектарів. Ініціатором виступало приватне підприємство «Ланнівський цукровий завод». За інформацією Мінекономіки, керуючою компанією була «Ланнівська МТС», а учасником — ПП «Ланна-Агро». Планувалася діяльність у галузях переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, сільгоспмашинобудуванні та логістиці.
- E40 Industrial Park (Київська область):
З площею 48,5 гектарів він розташований у Бучанському районі. Створений у 2021 році ТОВ «Корма Девелопмент», засновником якого є Dragon Capital Investments, кінцевим бенефіціаром — Томаш Фіала. Наприкінці 2021 року компанія отримала дозвіл на будівництво складського комплексу класу «А» площею 25,7 тис. кв. м.
Ці рішення сприятимуть оптимізації управління промисловими зонами та концентрації зусиль на найбільш перспективних інвестиційних об’єктах у промисловому секторі України.