Відновлення контрейлерних перевезень між Україною та Німеччиною з липня 2025 року

Транспортні компанії закликали Кулебу не підвищувати тарифи на контейнерні перевезення

З 1 липня 2025 року між українським терміналом Мостиська та німецьким терміналом Форст знову розпочинають роботу регулярні контрейлерні перевезення. Ініціаторами відновлення маршруту виступили LION Group (Форст), N’UNIT (Мостиська) та компанія GOL, які планують реалізувати спільний логістичний проєкт.

Про це розповідає UBB

Особливості нового логістичного маршруту

За словами представників “Лемтранс” – співвласника “Контейнерного терміналу Мостиська”, передбачено безперервний логістичний цикл із залученням трьох комплектів автопричепів (загалом 100 одиниць): один комплект перебуватиме в русі, другий – на етапі навантаження, а третій – на вивантаженні. Такий підхід забезпечить ритмічність перевезень без простоїв, що дозволить компаніям оптимізувати логістику та уникати затримок.

Як зазначають у GOL, цей маршрут активно використовувався у 2023-2024 роках, особливо під час блокування кордонів польськими фермерами. Доти послугами цього логістичного каналу користувалися переважно імпортери та експортери автозапчастин для автомобільної промисловості, що забезпечувало до 80% вантажопотоку. З оновленням проєкту маршрут стане відкритим для всього ринку, задовольняючи ширші логістичні потреби.

Переваги та плани розвитку контрейлерних перевезень

За словами комерційного директора GOL Володимира Гузя, контрейлерні перевезення є якісною альтернативою автомобільному транспорту. Серед переваг – стабільність, можливість уникати ризиків, пов’язаних із блокуванням кордонів, поломками авто чи труднощами з документами. Важливим фактором є і те, що споживач зможе співпрацювати з одним оператором для вирішення всіх супутніх питань.

“Споживачу не доведеться хендлити кожну автівку окремо, оскільки це можна буде робити через єдиного оператора, який вирішуватиме всі супутні питання. Таким чином, знімаються усі потенційні ризики блокування кордонів, поломок авто чи проблем з документами на автомобільному кордоні. Попри те, що доставка загалом триватиме на 3-4 дні довше, вона буде вигідною з позиції стабільності та ціни”, – зазначив Володимир Гузь.

У рамках запуску маршруту планується орендувати один комплект платформ для перевезення причепів та контейнерів, близько 60 знімних кузовів і 24 причепи. Курсування поїздів здійснюватиметься щодня між Форстом і Мостиськами, з повним обслуговуванням “першої та останньої милі” на обох кінцях маршруту. На випробувальному періоді протягом трьох місяців поїзд працюватиме без фіксованої націнки, щоб протестувати логістику та оптимізувати процеси.

Обмеження ваги для автопричепів становитиме 22 тонни, для Німеччини – до 24 тонн, а згодом планують підняти цей ліміт до 26 тонн. Транзитний час складає близько 20 годин в один бік, враховуючи проходження митного контролю.

Оператори планують розгорнути повноцінну діяльність до початку осені 2025 року. Очікується, що регулярність курсування складе два рейси на тиждень, що дозволить залучити більший обсяг вантажів і забезпечити стабільне наповнення рухомого складу на обох напрямках.

Щомісяця планується перевозити близько 120 напівпричепів як в імпортному, так і в експортному напрямках. Основними вантажами залишаються комплектуючі для автомобільної індустрії, однак маршрут відкрито для інших категорій товарів.

Раніше українська промислова компанія “Інтерпайп” активно використовувала цей маршрут для доставки своєї продукції, щоб уникнути ризиків блокування україно-польського кордону. Логістична схема передбачає завантаження вантажів у Дніпрі, транспортування до Мостиська, перевантаження на залізничну платформу та подальше відправлення до Форста, звідки вантаж доставляється до кінцевого клієнта новим тягачем.

Інфраструктура терміналу в Мостиськах дозволяє обробляти будь-які напівпричепи завдяки спеціалізованим платформам та системам навантаження, зокрема двом річстакерам із комбінованими захватами. Термінал у Форсті, який обслуговує контрейлерні потяги, належить Lion Group. Розвиток цього маршруту підтримується інвестиціями та партнерствами з провідними логістичними операторами.

Варто зазначити, що нещодавно компанія Mediterranean Shipping Company придбала 50% українського оператора інтермодальної логістики N’UNIT та 25% у “Контейнерному терміналі Мостиська”. Інвесторами цього проєкту є “Лемтранс” і “Реіл Транс Інвестмент”, а партнерами з розвитку контейнерного бізнесу – N’UNIT та Levada Cargo.