Заводи Liberty Steel, розташовані у Люксембурзі (Дюделанж) та Бельгії (Льєж), наближаються до остаточного закриття. Більше ніж два роки після зупинки роботи, покупці для цих активів так і не знайшлися. Основною причиною, що стримує інтерес потенційних інвесторів за межами ЄС, є імпортні квоти, які заважають веденню переговорів, повідомляє Kallanish.
Про це розповідає UBB
У травні було офіційно призупинено процес продажу заводу в Дюделанжі після того, як турецький виробник Tosyali відмовився від участі. Хоча нещодавно ще один потенційний покупець відвідав підприємство, джерела зазначають, що ця компанія також не є європейською, що означає, що на неї поширюються обмеження на імпорт гарячекатаного рулону.
«Ключова проблема – це складність імпорту рулонної сталі з-за меж ЄС. Поки діють ці квоти, відновити заводи Дюделанжа й Льєжа неможливо», – пояснив один зі співрозмовників Kallanish.
Профспілки повідомляють, що уряд Люксембургу намагався вести переговори з європейськими інституціями щодо вирішення ситуації, проте безуспішно. У липні в Люксембурзі навіть було організовано спеціальний кар’єрний ярмарок для колишніх працівників заводу.
«Території Льєжа й Дюделанжа зараз покинуті. Там, де колись була продукція, ростуть дерева», – підсумовує джерело.
У той же час ArcelorMittal Belgium підтвердив купівлю частини колишнього активу Liberty Steel у Льєжі, зокрема лінії гарячого цинкування Galva 5 у Флемаллі. Угода також включає ремонтні цехи CEPI та станцію водоочистки.
Після дев’ятимісячного технічного оновлення ArcelorMittal планує перезапустити виробництво у 2026 році. Galva 5 виробляє оцинковану продукцію для автомобільної та будівельної галузей.