Російська армія посилює наступальні дії на напрямках Покровська та Костянтинівки, але, за оцінкою Інституту дослідження війни (ISW), одночасний наступ на обох напрямках залишатиметься складним для росіян у 2025 році. У своєму звіті від 16 травня аналітики зазначають, що російські війська продовжують розширювати свої позиції на північному сході від Покровська та на південному заході від Торецька.
Про це розповідає UBB
Зміцнення позицій та можливі сценарії розвитку подій
За даними з відкритих джерел,
“відео із геолокацією, опубліковані 16 травня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися в північній Миролюбівці (на схід від Покровська) та захопили Миролюбівку й Михайлівку (на захід від Миролюбівки)”.
Такий розвиток подій свідчить про активізацію російських наступальних операцій у регіоні після періоду, коли на початку 2024 року вони зосереджувалися на просуванні в напрямку Костянтинівки та на південний захід від Покровська.
Обговорюється можливість переорієнтації російського командування для досягнення цілей у Покровську і Мирнограді. Згідно з повідомленнями, російські війська можуть пересуватися з Курахівського напрямку до Малинівки, що розташована на сході від Покровська. Це, разом із призначенням Валерія Солодчука командувачем Центрального військового округу після його успіхів у Курській області, свідчить про ймовірність того, що російське військове керівництво може зробити акцент на захопленні саме цих міст найближчими тижнями.
Можливі сценарії розвитку конфлікту
За альтернативним сценарієм, аналізує Інститут, російська сторона може віддати пріоритет просуванню в напрямку Костянтинівки влітку 2025 року. У цьому випадку, активізація дій навколо Новооленівки і Зорі, що розташовані поблизу Торецька, може змусити Збройні сили України відійти з деяких позицій на цьому фронті.
При цьому, фахівці наголошують, що Росія навряд чи має достатньо людських ресурсів і матеріалів для одночасних масштабних операцій у двох напрямках. Вони відзначають, що російські війська поки що не демонструють ознак створення широкого оперативного резерву, а їхні просування залишаються частинами окремих локальних операцій.
За оцінками української сторони, російські війська все ще намагаються прорватися з Часового Яру та Торецька, що ускладнює їхній план щодо широкого наступу на Костянтинівку та інші стратегічні об’єкти. Водночас, активізація російських дій навколо Покровська свідчить про те, що командування РФ оцінює ситуацію так, що українські позиції там стають все більш вразливими, і росіяни прагнуть посилити свої зусилля у цьому напрямку.
Загалом, конфлікт у Покровському районі залишається одним із найбільш напружених на фронті Донеччини, і тут фіксується найбільша кількість бойових зіткнень за останній рік.