Холодні склади залишаються стратегічно важливим сегментом складської нерухомості Києва, оренда зростає

Холодні склади залишаються одним із найдефіцитніших та стратегічно важливих сегментів складської нерухомості Києва: оренда дорожчає.

Холодна логістика в Україні зазнала значних втрат під час війни, і сьогодні попит на приміщення з температурним режимом залишається високим, повідомляє компанія CBRE. Брак холодних складів був гостро відчутний ще до початку війни, коли їхня частка становила близько 15% від загальної площі складських приміщень у Київському регіоні.

Про це розповідає UBB

Зміни в структурі холодної логістики через війну

З початком повномасштабного вторгнення ситуація змінилася: понад 21% складів у регіоні були зруйновані, при цьому частка саме холодних складів склала 17%. На початок 2025 року цей показник зменшився до 13%, що свідчить про відновлювальні процеси та активне зростання попиту.

Ринок оренди та будівництво холодних складів у Києві

Хоча на ринку з’являються нові проєкти з 2023 по 2025 роки, їхній обсяг ще не задовольняє зрослий попит на об’єкти з температурним контролем. Девелопери активно реагують на ситуацію: поруч із нових проєктів з’являються програми з відновлення зруйнованих складських приміщень.

“Орендні ставки на холодні склади у Києві суттєво перевищують середньоринкові. Ефективна орендна ставка зросла на 15%, досягнувши 9,2 долара за квадратний метр на місяць (без ПДВ і операційних витрат).”

Зростання цін зумовлене не лише обмеженою пропозицією, але й високими витратами на будівництво та експлуатацію таких об’єктів, що перешкоджає стрімкому розширенню цього сегменту.