Стабільний інтерес до портової інфраструктури
Попри зростання російських атак, інтерес інвесторів до портової інфраструктури Одещини залишається стабільним. За даними Мінрозвитку, проєкт публічно-приватного партнерства у порту “Чорноморськ” вже перебуває на етапі розгляду заявок від потенційних інвесторів. Окрім того, в Одеській області готують щонайменше чотири нові інфраструктурні проєкти.
Про це розповідає UBB
Атаки та протиповітряна оборона
Збереження інтересу з боку міжнародного бізнесу свідчить про попит на українські логістичні активи, навіть в умовах війни. Порти залишаються ключовим елементом економіки та інтеграції України у глобальні транспортні маршрути. Водночас, безпекова ситуація у регіоні ускладнюється: у 2026 році кількість атак на портову інфраструктуру Одеси та Чорноморська вже перевищила 180, тоді як за весь 2025 рік їх було близько 150.
Для захисту портів держава посилює протиповітряну оборону регіону, що призвело до зростання ефективності збиття повітряних цілей на 25-35%. Уряд також працює над підвищенням ефективності роботи портів, зокрема, над збільшенням обсягів перевалки.