Кіт Келлог засудив повітряні атаки РФ на українські міста

«Ці напади ганебні. Зупиніть убивства» – Келлог відреагував на повітряну атаку РФ 25 травня

Спеціальний посланець президента США Дональда Трампа з питань України та Росії, Кіт Келлог, першим відреагував на масштабну повітряну атаку російських військ на українські міста, яка сталася вночі 25 травня. Він опублікував у соціальній мережі Х фотографію, що демонструє наслідки ударів по українській столиці, та зробив різкий осуд нападів.

Про це розповідає UBB

Обурення міжнародної спільноти та наслідки атаки

«Це Київ. Невибіркове вбивство жінок і дітей у їхніх домівках є явним порушенням Женевських мирних протоколів 1977 року, розроблених для захисту невинних. Ці напади ганебні. Зупиніть вбивства. Припиніть вогонь зараз», – написав Келлог. Він підкреслив, що такі дії є неприйнятними та закликав до негайного припинення обстрілів.

Раніше посольство США в Україні швидко реагувало на подібні масштабні удари, реагуючи у своїх соцмережах через кілька годин після завершення атаки. Останнє повідомлення, датоване 24 травня, стосувалося обміну полоненими між Україною та росією, що був найбільшим за час повномасштабної війни.

Масований обстріл України 25 травня

У ніч проти 25 травня російські війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку по території України. Вони застосували ракети різних типів та дрони-камікадзе, що стало вже другим масштабним обстрілом за два дні, після атаки 24 травня.

Вибухи пролунали у кількох регіонах України, зокрема в Києві, Харкові, Конотопі, Сумах, Тернополі, Миколаєві, Одесі, Чернігові та Запорізькій області. У Києві відомо про 11 постраждалих, пошкоджено бізнес-центр та гуртожиток. На Житомирщині загинуло троє дітей, ще 12 людей постраждали. У Київській області зафіксовано чотири загиблих та понад 20 постраждалих.

Російські військові регулярно використовують різні види озброєння – ударні БпЛА, ракети, КАБи, ракетні системи залпового вогню – для атаки по українських регіонах. Росія заперечує цілеспрямовані удари по цивільній інфраструктурі, тоді як українська влада та міжнародні організації кваліфікують ці дії як воєнні злочини та цілеспрямовані атаки на цивільне населення і об’єкти інфраструктури.