Опалювальний сезон в Україні: де вже почали вмикати тепло

Деякі українські міста можуть залишитися без тепла

В Україні потеплішало, а комунальні служби активно готуються до початку опалювального сезону, який цього року може бути ускладнений через повномасштабну війну та атаки росії на енергетичні об’єкти.

Про це розповідає UBB

Коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні

За законодавством, опалювальний сезон 2025-2026 років, як очікується, розпочнеться приблизно в середині жовтня, однак все залежить від погодних умов. Тепло подають, коли середньодобова температура протягом трьох днів поспіль становить вісім градусів або нижче. Місцева влада має можливість раніше починати опалення в лікарнях, школах та дитячих садочках за потреби.

У Києві, наприклад, майже 90% житлових будинків готові до нового сезону. Рішення про старт опалення ухвалюватимуть у залежності від погоди, і якщо температура різко знизиться, КМДА може достроково вмикати тепло.

Де вже почався опалювальний сезон

Рівненська область стала першою, яка розпочала опалювальний сезон, увімкнувши тепло в медичних закладах, школах і дитячих садочках ще 24 вересня. Запуск опалення в житлових будинках регулюватимуть ОСББ та керуючі компанії.

У Хмельницькому обігрівати заклади культури та медичні установи почали 29 вересня, а в житлових будинках опалення мав бути включено з 15 жовтня, якщо температура знизиться.

На Херсонщині опалювальний сезон стартував 1 жовтня, проте наразі тепло отримують лише ті, хто користується індивідуальним опаленням. Соціальні об’єкти та багатоквартирні будинки зможуть підключити тепло за стабільно холодної погоди.

У Вінницькій області з 1 жовтня опалення вже увімкнули в школах, а з 16 жовтня планують розширити його на лікарні та житловий фонд.

У Львові тепло подали в комунальні установи 2 жовтня. Комунальники стежать за прогнозами погоди і готові вмикати опалення, якщо це буде потрібно. У Києві ж тепло подали до медустанов, шкіл і інших соціальних об’єктів 3 жовтня, а рішення щодо житлових будинків буде ухвалюватися залежно від погодних умов та стану енергетики.

Складнощі опалювального сезону 2025

Прем’єр-міністр Юлія Свириденко заявила, що вживаються заходи для підготовки запасів пального та відновлення потужностей газотранспортної системи у разі обстрілів. Сергій Корецький, голова правління НАК “Нафтогаз України”, попередив, що росія може здійснити масовані атаки на енергетичні об’єкти, що може ускладнити опалювальний сезон.