Президент Польщі Кароль Навроцький підписав закон, що стосується допомоги громадянам України. Як повідомляє Польське радіо, про це оголосив керівник президентської канцелярії Збігнев Богуцький 26 вересня.
Про це розповідає UBB
Богуцький зазначив, що раніше президент Республіки Польща накладав вето на пропозиції уряду, змушуючи прем’єр-міністра Дональда Туска працювати над рішеннями, які, хоча й не були ідеальними, все ж були кращими за попередні. У контексті нового закону про допомогу українцям, президент вимагав обмеження пільг для тих, хто не працює у Польщі.
Керівник канцелярії також підкреслив, що новий закон фактично завершить фінансування польськими платниками податків туристичних поїздок з України.
«Законопроєкт містить деталі щодо пільг, які не будуть доступні для українців, що не мають роботи в Польщі. Це стосується реабілітації, програм лікування наркоманії, охорони здоров’я, покриття витрат на ліки за рецептами, а також стоматологічних послуг і лікування катаракти», – зазначив Богуцький.
17 вересня польський Сенат ухвалив ряд змін до спецзакону для українських біженців, включаючи виплату допомоги «800+» для іноземців, зокрема мігрантів з України. Цей законопроєкт з’явився після того, як наприкінці серпня президент Кароль Навроцький наклав вето на поправку до чинного закону про допомогу громадянам України.