Рада підтримала присвоєння звання Герой України Геннадію Афанасьєву

Рада просить президента присвоїти кримчанину Геннадію Афанасьєву звання Героя України

Український парламент схвалив депутатський запит до президента Володимира Зеленського щодо посмертного присвоєння звання «Герой України» кримчанину, громадському активісту, військовослужбовцю та колишньому політв’язню Кремля Геннадію Афанасьєву. Про це 14 травня повідомила народна депутатка Таміла Ташева.

Про це розповідає UBB

Боротьба за свободу та патріотизм

«Він із самого початку боровся проти російської окупації Криму та був одним із тих, хто у перші дні повномасштабного вторгнення став на захист зі зброєю в руках. З перших днів російської операції з окупації Криму він активно брав участь у патріотичних заходах, відкрито виступав проти спроби анексії півострова і підтримував боротьбу за єдину Україну», — написала вона у Facebook.

За словами Ташевої, електронна петиція з вимогою присвоїти Афанасьєву звання Герой України зібрала понад 25 тисяч підписів громадян. Громадські організації і правозахисники закликають надати йому найвищу державну нагороду.

Обставини життя та боротьби Геннадія Афанасьєва

“Геннадій Афанасьєв — це приклад справжнього патріотизму, незламного духу і відданості Україні. Він залишиться у пам’яті як Герой, який віддав своє життя за свободу й незалежність рідної землі”

Ім’я Геннадія Афанасьєва, фотохудожника і юриста з Сімферополя, стало широко відомим після його участі у справі «кримських терористів». У 2014 році він виступив проти російської анексії Криму, за що був затриманий у Сімферополі співробітниками ФСБ за звинуваченням у підготовці терактів. Разом з ним були затримані й інші фігуранти цієї справи. Міжнародні правозахисні організації визнали цю справу політично мотивованою, а затриманих — політичними в’язнями. Афанасьєв провів у російському ув’язненні 767 днів.

Після звільнення у 2016-2018 роках він був автором проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії». У грудні 2022 року стало відомо, що Геннадій загинув у Луганській області, воюючи у складі 130-го батальйону територіальної оборони 241-ї бригади Збройних сил України. Він пішов до війська у перший день масштабного російського вторгнення в Україну.

11 квітня Геннадію Афанасьєву було присвоєно орден «За мужність» III ступеня.

Церемонія прощання та пам’ять про Героя

У Києві на території Михайлівського Золотоверхого собору відбулася церемонія прощання і відспівування Геннадія Афанасьєва, який загинув захищаючи Україну 21 грудня. Поховали його у місті Вишневому. Пам’ять про Героя зберігатиметься у серцях українців як символ незламної волі й самопожертви заради свободи та незалежності країни.