Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій після недавнього пошкодження Софії Київської внаслідок російського удару закликала світ «зупинити варварство» росії.
Про це розповідає UBB
«Софія Київська – це найдавніший храм часів давньої Київської держави – Руси-України. Храм побудували в 11 столітті, причому будівництво почалося за Володимира Великого, який хрестив Русь… Софія Київська входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Храм уцілів у 13 столітті під час монголо-татарської навали. За Йосипа Сталіна його хотіли знести. Храм пройшов через Другу Світову війну і залишився цілим і неушкодженим. І тільки сучасні варвари з Росії, які не мають нічого святого, завдали удару, через який Софія Київська сьогодні постраждала», – йдеться в заяві.
В організації зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення росія знищила та пошкодила 670 храмів і молитовних будинків, а також вбила 60 священнослужителів різних конфесій. Багато священників і пасторів були незаконно заарештовані й утримуються в полоні.
«На тимчасово окупованих територіях України тривають жорстокі релігійні переслідування, зокрема незаконні арешти і ув’язнення священнослужителів різних конфесій, захоплення культових споруд та їх використання для військових і адміністративних потреб російських окупантів, закриття церков і молитовних будинків, тотальний контроль за релігійним життям», – йдеться у заяві.
У Раді церков повторили свій заклик до міжнародної спільноти «негайно використати всі можливі засоби впливу на керівництво росії», щоб запобігти обстрілам українських міст, зокрема Києва.
«Ми, глави українських церков і релігійних організацій, звертаємося до всього цивілізованого світу з проханням вжити всіх заходів, щоби зупинити варварство, яке творить російська федерація, завдаючи ракетно-дронових ударів по вікових святинях і храмах», – наголосили в організації.
Напередодні про пошкодження Софійського собору в Києві також повідомив міністр культури і стратегічних комунікацій Микола Точицький. Він зазначив, що «вибухова хвиля спричинила руйнування карниза на головній апсиді пам’ятки національного значення. Цей храм XI століття – це душа всієї України».
Пізніше Точицький наголосив, що цей інцидент потребує широкого розголосу та втручання міжнародної спільноти. Міністерство культури вже поінформувало Центр всесвітньої спадщини про цю атаку.