Більше 1 200 оборонців «Азовсталі» вже повернулися з російського полону, що становить понад половину всього гарнізону, який перебував на заводі під час облоги. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
Про це розповідає UBB
Повернення захисників та результати обміну
За словами Юсова, із близько 2 500 захисників, які були евакуйовані або виведені з «Азовсталі», станом на сьогодні 1 279 вже повернулися додому. Серед звільнених – 455 бійців полку «Азов», яких вдалося повернути в межах обмінів, організованих Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
«Всього близько 2 500 захисників з різних підрозділів були виведені або евакуйовані з «Азовсталі». Із них станом на сьогодні 1 279 вже повернені з полону. Тобто більше половини гарнізону «Азовсталі» звільнено з російського полону. Також серед них звільнено 455 бійців «Азову» за цей період, в рамках обмінів Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. І це, якщо ми говоримо про статистику порівняно з іншими підрозділами – добрі цифри, хоча я розумію, що статистика не заміняє для конкретних родин їхніх родичів» – заявив Юсов.
Нові підрозділи серед звільнених та обережність у публічних заявах
Під час останнього етапу обміну Україна повернула з російського полону представників з 46 військових підрозділів. Для окремих із них це було перше повернення військовополонених з початку повномасштабного вторгнення. Юсов підкреслив, що це значний результат не лише через кількісні показники, а й через отримання важливої інформації про умови утримання, місця перебування та історії звільнених.
Коментуючи питання щодо невдоволення командування полку «Азов» відсутністю окремих бійців у списках обміну, Юсов зазначив, що не буде реагувати на подібні заяви, оскільки ситуація є чутливою та потребує виваженості в інтересах полонених та їхнього безпечного повернення.
Він також наголосив, що публічне обговорення деталей про «азовців» може ускладнити процес обміну, оскільки російські спецслужби активно використовують медійну інформацію для тиску та маніпуляцій.
Раніше командир «Азову» Денис Прокопенко висловив сумнів у бажанні влади повернути всіх бійців додому та закликав шукати нові підходи до перемовин щодо обміну.
Третій етап обміну полоненими між Україною та росією, досягнутий за посередництва Туреччини, відбувся 25 травня. У його межах додому повернулися ще сотні українських захисників.