Розвиток українського ритейлу під час війни: нові тенденції та виклики

Як розвивається український ритейл під час війни?

Голова правління Асоціації ритейлерів України (RAU) Андрій Жук під час аналізу ринкових тенденцій за минулий рік зазначив, що найбільше зростання продемонстрував аптечний сегмент. За його словами, у 2024 році понад 45% нових торгових точок були відкриті саме в цій галузі. Не менш активними були і сегменти непродовольчих товарів: вони зайняли 22% нових локацій, тоді як продуктові магазини — 16%.

Про це розповідає UBB

Конкуренція та зміни на ринку

Водночас у сегменті електроніки конкуренція серед гравців стала настільки високою, що ринок може бути перенасичений. Це, ймовірно, призведе до зменшення кількості магазинів у цій галузі. Також через війну ускладнилося функціонування сегментів дитячих товарів та преміум-класу, що позначилося на їхній діяльності та зростанні.

Регіональні особливості та перспективи

Найбільша кількість торгових точок наразі зосереджена у Києві та Київській області — понад 5500 магазинів. У 2024 році їх кількість збільшилася більш ніж на 600 об’єктів. На другому місці — Дніпропетровська область з майже 2000 магазинів, із яких близько 300 відкрилися минулого року. Львівщина має також близько 2000 об’єктів, а у двох мільйонних містах — Одесі та Харкові — функціонує значна кількість торгових точок.

«Після завершення повномасштабної війни та вступу України до Європейського союзу, ринок роздрібної торгівлі в країні матиме найбільше зростання на континенті», — впевнений Жук.