Середня зарплата чиновників в Україні у травні 2025 року: де платять найбільше

Виплати пенсіонерів з ТОТ залишатимуться в ПФУ

У центральних державних органах України з початку 2025 року спостерігається зростання рівня заробітних плат. За даними Міністерства фінансів, середня зарплата державних службовців у квітні досягла 57,3 тисячі гривень, що на 16,2% більше порівняно з січнем, коли цей показник становив 49,3 тисячі гривень.

Про це розповідає UBB

Найвищі та найнижчі зарплати серед держслужбовців

Найбільші заробітки отримують співробітники Рахункової палати — у середньому 117,5 тисячі гривень на місяць. На другому місці за рівнем оплати праці — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Там середня зарплата становить 101,99 тисячі гривень. Третю позицію посідає Національне агентство з питань запобігання корупції із середньою зарплатою 86,16 тисячі гривень.

“Найвищі зарплати отримують працівники Рахункової палати – 117,5 тисячі грн в середньому. На другому місці – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг із середньою зарплатою 101,99 тисячі грн. Замикає трійку лідерів за рівнем оплати праці Національне агентство з питань запобігання корупції, де в середньому заробляють 86,16 тисячі грн”.

Усього у центральних державних органах працює 21 995 осіб.

Державні служби з найнижчими зарплатами

Найменші зарплати серед центральних органів мають працівники Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру — 37,01 тисячі гривень на місяць. Дещо менше отримують співробітники Державного агентства лісових ресурсів, їхній середній дохід становить 36,94 тисячі гривень. Працівники Національної соціальної сервісної служби також мають невисокий рівень оплати — 36,85 тисячі гривень.

  • Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру — 37,01 тис. грн
  • Державне агентство лісових ресурсів — 36,94 тис. грн
  • Національна соціальна сервісна служба — 36,85 тис. грн
  • Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками — 36,55 тис. грн
  • Національна служба посередництва і примирення — 32,14 тис. грн

Таким чином, рівень заробітних плат серед державних службовців України суттєво різниться залежно від органу, у якому вони працюють.