Скарги росіян на відсутність дротового інтернету: ситуація в регіонах

Росіяни скаржаться на відсутність дротового інтернету

Жителі понад десяти регіонів росії висловили обурення через відсутність дротового інтернету, який надає державна компанія “Ростелеком”. Проблеми з підключенням почалися ще 15 листопада.

Про це розповідає UBB

Згідно з інформацією, опублікованою російським виданням The Moscow Times, спочатку зник зв’язок у Володимирській, Івановській, Костромській та Ярославській областях. У Ярославській області повідомляється про пошкодження магістрального каналу.

Додатково проблеми з інтернетом зафіксовані в Мурманській області, Ямало-Ненецькому автономному окрузі, а також частково в Краснодарському краї. Однак деякі абоненти мали доступ до сайтів, що входять до “білих списків” Мінцифри.

Вранці 16 листопада користувачі з Марій Ел, Удмуртії, Амурської, Бєлгородської, Курської, Нижегородської, Псковської, Самарської та Челябінської областей також повідомляли про проблеми з інтернетом від “Ростелекома”.

“Подібна вибірковість доступу — із збереженням ‘білого списку’ — є одним з варіантів, передбачених законом про ‘суверенний Рунет’. Поки незрозуміло, чи стався збій через невдалі навчання з ‘ізоляції’ мережі, централізоване командування на фільтрацію чи через масштабну поломку обладнання”.

Збої в роботі дротового інтернету почалися після наради, яку провів лідер росії Володимир Путін з учасниками Ради безпеки щодо “протидії правопорушенням, що здійснюються за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій”.

Невдовзі після цього прем’єр росії Михайло Мішустін підписав постанову про “правила централізованого управління мережею зв’язку загального користування”. Це надало державному органу цензури “Роскомнадзор” право відключати Рунет від світового інтернету та блокувати будь-які сайти.