Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід для Алли Кириленко, дружини очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, у вигляді застави на суму 9 мільйонів гривень. Відповідне рішення було ухвалено 6 червня після розгляду клопотання детективів НАБУ та прокурорів САП, які наполягали на заставі у 36 мільйонів гривень, що становить половину суми, яку інкримінують самому Павлу Кириленку.
Про це розповідає UBB
Обставини справи та позиція підозрюваної
Аллі Кириленко напередодні було повідомлено про підозру у «пособництві в незаконному збагаченні». Під час судового засідання вона заявила, що не розуміє підстав звинувачень щодо своєї причетності до цієї справи. За словами Алли Кириленко, вона не брала участі в оформленні угод з придбання майна, не контактувала з продавцями і не оглядала квартири, які були оформлені на її родичів.
«Я не була присутня на всіх укладених угодах (з купівлі майна її батьками – ред.). Я не телефонувала власникам, не переглядала квартири», – сказала Алла Кириленко.
Вона також підкреслила, що не залишала територію України навіть після того, як її чоловікові було повідомлено підозру в серпні 2024 року, і не має наміру робити це зараз.
Деталі розслідування та нові підозри
Суд ухвалив рішення частково задовольнити клопотання сторони обвинувачення, призначивши для Алли Кириленко заставу у 9 мільйонів гривень, яку вона має сплатити протягом п’яти днів. Додатково, суд зобов’язав її не залишати межі Києва та області, здати на зберігання закордонні паспорти й з’являтися за викликом до слідчих та прокурорів.
5 червня НАБУ та САП також оголосили про нову підозру самому Павлу Кириленку – йому закидають недекларування майна. За даними слідства, у 2024 році він не вказав у своїй електронній декларації 20 об’єктів нерухомості та автомобіль преміум-класу, які були оформлені на родичів дружини. Йдеться про те ж майно, через яке Павлу Кириленку раніше вже повідомляли про підозру у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірних відомостей у період з 2020 до 2023 року.
Відомо, що кримінальне провадження було відкрито на основі матеріалів журналістського розслідування. У березні 2024 року повідомлялося, що сім’я Кириленків у 2020-2023 роках придбала нерухомість і автомобілі на понад 70 мільйонів гривень, не маючи підтверджених офіційних доходів для таких покупок.
Павло Кириленко в коментарях журналістам пояснював походження коштів стартовим капіталом сім’ї, сформованим у 90-х роках від продажу акцій заводу «Стирол» бабусею його дружини. Офіційно підтвердити ці операції журналістам не вдалося.
Після початку розслідування Павло Кириленко задекларував за 2023 рік квартиру площею 200 квадратних метрів у Києві, вартістю 6,2 мільйона гривень, оформлену на 77-річну бабусю дружини. Водночас у декларації не згадано автомобіль BMW, який використовується дружиною і оформлений на її матір.
28 серпня 2024 року суд відмовив у взятті під варту Павла Кириленка, обравши для нього заставу у 30 мільйонів гривень із обов’язком носити електронний браслет. Відомо, що цю суму сплатила компанія «Керамет», співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. 4 червня 2025 року суд зменшив розмір застави до 25 мільйонів гривень, але відмовив у дозволі на закордонні відрядження.