У Сухопутних військах Збройних сил України зафіксували значне збільшення кількості відеороликів в інтернеті, на яких громадяни свідомо перешкоджають діяльності військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Зазначається, що окремі особи навіть закликають інших до аналогічних дій.
Про це розповідає UBB
Відповідальність за перешкоджання роботі ТЦК і СП
Військові нагадують, що умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків співробітників ТЦК та СП — це серйозне правопорушення, яке може супроводжуватися погрозами, моральним тиском, застосуванням сили чи пошкодженням службового транспорту. Такі дії кваліфікуються за статтею 114-1 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.
«Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Нагадуємо: ТЦК та СП відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України, зокрема під час воєнного стану та мобілізації, допомагаючи захищати нашу державу від зовнішніх і внутрішніх загроз».
Військові наголосили, що ТЦК і СП мають вирішальне значення для обороноздатності держави, особливо в умовах воєнного стану та мобілізації. Перешкоджання їхній роботі може мати серйозні наслідки для національної безпеки.
Психологічна війна та інформаційні впливи
У ЗСУ повідомили, що нині тривають заходи з удосконалення роботи ТЦК і СП, зокрема йдеться про підвищення прозорості та відкритості їх діяльності. Однак ускладнення роботи центрів, зокрема під час забезпечення поповнення Сил оборони особовим складом, підриває безпеку і цілісність країни.
Сухопутні війська наголосили, що до відповідальності можуть бути притягнуті всі громадяни віком від 16 років, які перебувають у осудному стані. До того ж навіть намір перешкодити роботі ТЦК і СП, незалежно від досягнення результату, вже вважається правопорушенням.
В інформаційному просторі України регулярно з’являються повідомлення про конфлікти між представниками ТЦК та громадянами в містах і селах. Соціальні мережі швидко розповсюджують негативні відомості про мобілізацію. Експерти неодноразово зазначали, що це є наслідком інформаційно-психологічних операцій рф. Наприклад, у квітні минулого року в Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомляли, що російська федерація проводить кампанію «Ухилянт» для зриву мобілізації, коли чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку і називають себе «ухилянтами».