У травні більшість інцидентів із ТЦК визнано фейками — Сухопутні війська

Українське командування підтвердило удар по заводу в російському Болхові

Командування Сухопутних військ повідомило, що впродовж травня 2025 року 89% випадків, пов’язаних із територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), не підтвердилися. Із 263 зафіксованих інцидентів лише 30 мали під собою реальні підстави. Відтепер командування планує регулярно інформувати суспільство про діяльність ТЦК та СП.

Про це розповідає UBB

Прозорість проти дезінформації

У Сухопутних військах наголошують, що більшість повідомлень про порушення з боку працівників ТЦК — це фейки, перебільшення чи маніпуляції, поширювані в рамках інформаційно-психологічних операцій росії. Військові вважають, що відкрита звітність і прозорість у роботі ТЦК — найкраща відповідь на пропаганду, спрямовану на дискредитацію мобілізаційного процесу в Україні.

«Ми розуміємо, що лише відкрита звітність, прозорість та правда можуть протистояти величезному ресурсу російської пропаганди, на яку ворог не шкодує, ані грошей, ані зусиль. У травні 89% усіх інцидентів (233 випадки) пов’язаних з ТЦК виявилися непідтвердженими – це фейки, перебільшення, інформаційні маніпуляції або цілеспрямовані вкиди в межах ворожих ІПСО», – повідомляє командування у фейсбуці.

Реальні порушення та відповідальність

Серед підтверджених 30 інцидентів двоє осіб були звільнені, чотирьох відсторонили від виконання обов’язків, ще 11 притягнули до дисциплінарної відповідальності. Крім того, наразі триває 27 службових розслідувань щодо можливих порушень у діяльності ТЦК та СП.

Командування Сухопутних військ закликає військовослужбовців суворо дотримуватися законодавства України, а громадян та медіа — ретельно перевіряти джерела інформації, щоб не стати жертвами маніпуляцій і не сприяти кампаніям з дискредитації мобілізації.

Згідно з попередніми заявами, усі порушення, які фіксуються у роботі ТЦК та СП, проходять належну оцінку та контроль. Тим часом у медійному просторі регулярно з’являються повідомлення про конфлікти між працівниками ТЦК і громадянами, а негативні новини швидко поширюються соціальними мережами.

Представники розвідки раніше попереджали, що росія запускає інформаційні операції, зокрема під назвою «Ухилянт», щоб зірвати мобілізацію в Україні. У межах цієї кампанії чоловіки знімають себе на відпочинку за кордоном і називають «ухилянтами», що використовується для підриву довіри до мобілізації.