У травні 2025 року вартість однокімнатних квартир в Україні зросла у більшості регіонів. Найсуттєвіше підвищення цін зафіксовано у Херсонській області — на 16%, однак ця область, попри ріст, все ще залишається найдоступнішою для покупки такого типу житла.
Про це розповідає UBB
Динаміка цін на купівлю квартир
Найбільш високі ціни на житло традиційно спостерігаються у Києві — середня вартість однокімнатної квартири у столиці становить $92,4 тис. Якщо розглядати райони Києва, то найдорожчим залишається Печерський район, де ціна наближається до $132 тис. Натомість найдоступнішим районом є Деснянський, де житло коштує близько $45 тис.
У травні найбільший інтерес до вторинної нерухомості проявили користувачі з Хмельницької, Одеської та Волинської областей. За співвідношенням кількості оголошень про купівлю до кількості відгуків у столиці цей показник становив 1:3. На Одещині він трохи нижчий — 1:2. В інших регіонах спостерігається значна різниця: у Вінницькій області — 1:18, у Тернопільській — 1:16, у Миколаївській — 1:15.
Ситуація на ринку оренди житла
Ринок оренди у травні залишався нестабільним. Найбільше нових оголошень про здачу в оренду з’явилося у Чернівецькій (на 35% більше) та Закарпатській (на 29% більше) областях. Водночас у Кіровоградській області кількість пропозицій зменшилася на 40%, а у Києві — на 22% у порівнянні з квітнем.
Київ залишається найдорожчим містом для оренди: середня ціна у травні склала 18,2 тис. грн, що на 4% більше від попереднього місяця. Найдорожчі квартири розташовані у Печерському районі — 26,3 тис. грн, тоді як у Деснянському районі ціна значно нижча — 10,9 тис. грн. У більшості регіонів країни ціни на оренду змінювалися незначно, проте у Закарпатській та Тернопільській областях спостерігалося зростання на 11%, а у Черкаській та Чернігівській — зниження на 11% та 15% відповідно.
“У травні користувачі активно шукали житло для оренди: згідно з даними аналітичного центру DIM.RIA, зацікавленість спостерігається майже у всіх регіонах України.”
У Києві співвідношення кількості оголошень про оренду до кількості відгуків становить 1:6, а у більшості областей ці показники відрізняються у кілька разів, що свідчить про високий попит на оренду житла по всій країні.