Український уряд наполягає на подовженні тимчасового захисту для громадян України в країнах Європейського Союзу, поки тривають бойові дії. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр та міністр національної єдності Олексій Чернишов під час робочого візиту до Брюсселя.
Про це розповідає UBB
Позиція України щодо тимчасового захисту
За словами Олексія Чернишова, українська сторона докладатиме максимум зусиль для продовження дії тимчасового захисту, поки не буде досягнуто стабільного миру. Віцепрем’єр підкреслив, що лише після завершення війни можна буде дискутувати про механізми припинення цього статусу.
«Будемо працювати над тим, щоб обговорити методику і технологію припинення статусу тимчасового захисту, коли обставини це дозволять. А обставини – це, безумовно, настання стабільного миру. До цього, безумовно, статус тимчасового захисту має продовжуватися. Це – наша позиція».
Водночас Чернишов підтвердив, що рішення про подовження вже узгоджене, однак точний термін не уточнив. В дипломатичних колах ЄС повідомляють, що тимчасовий захист для українців, ймовірно, буде продовжено ще на рік — до березня 2027 року.
Підготовка до майбутніх змін та інтеграція
Український уряд готовий підтримувати рішення про тимчасовий захист стільки, скільки триватиме війна. Водночас, після припинення цього статусу, необхідний перехідний період для адаптації біженців. Віцепрем’єр наголосив, що цей перехід має відбутися поступово, щоб громадяни мали час підготуватися до змін, а також зазначив, що параметри перехідного періоду ще потребують обговорення з партнерами з ЄС.
Олексій Чернишов підкреслив, що держави Євросоюзу відчувають значний тиск на свої бюджети через підтримку українських біженців. У зв’язку з цим він закликав українців активніше інтегруватися у європейське суспільство та розглядати можливість повернення додому, коли ситуація в Україні дозволить це зробити. «Тимчасовий захист колись припиниться. Маємо бути дорослими, готуватися до цього, але ще раз підкреслюю: той час, який потрібен для того, щоб він ще діяв, – ми будемо про це говорити, будемо на цьому наполягати», – резюмував урядовець.
4 червня Олексій Чернишов провів зустріч із єврокомісаром з питань міграції Магнусом Бруннером, під час якої обговорювалися нові пропозиції щодо подальшого захисту українців в ЄС. За інформацією Євростату, наразі під тимчасовим захистом у країнах ЄС перебуває 4,26 мільйона українців, і ця кількість продовжує зростати.