В Україні поширюється нова схема онлайн-шахрайства з фішинговими посиланнями

Виплати пенсіонерів з ТОТ залишатимуться в ПФУ

В Україні зросла активність шахраїв, які під виглядом покупців на популярних онлайн-платформах виманюють у громадян доступ до банківських рахунків за допомогою фішингових посилань. Останні події свідчать про те, що навіть численні застереження від поліції та банків не зупиняють зловмисників, а жителі країни продовжують потрапляти у пастки аферистів.

Про це розповідає UBB

Як працює нова схема шахрайства

У Івано-Франківську зафіксовано свіжий випадок такого злочину. 29-річна мешканка міста втратила майже 60 тисяч гривень після розміщення оголошення про продаж дитячого одягу на одній із онлайн-платформ. З нею вийшов на зв’язок псевдопокупець, який висловив зацікавленість у товарі. Згодом жінка отримала посилання, яке, за словами зловмисника, призначалося для проведення оплати за покупку. Перейшовши за цим лінком, вона встановила на свій пристрій невідомий додаток, що імітував справжню платіжну систему.

Як результат, протягом кількох хвилин з рахунків постраждалої було здійснено серію транзакцій на загальну суму майже 60 тисяч гривень. Тільки втративши гроші, жінка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв та звернулася до поліції.

“Попри численні попередження від поліції та банків, українці продовжують ставати жертвами шахраїв в інтернеті”.

Рекомендації для захисту від фішингових атак

Правоохоронці наголошують на необхідності дотримуватись певних правил безпеки під час онлайн-купівлі чи продажу. Слідчі наразі встановлюють особу зловмисника або злочинної групи, які можуть бути причетними до подібних схем у різних регіонах країни. Щоб убезпечити себе від фінансових втрат, експерти радять:

  • не переходити за жодними підозрілими посиланнями з месенджерів або соціальних мереж;
  • нікому не розголошувати CVV-коди, паролі з SMS, логіни та інші банківські дані;
  • вести переписку лише на офіційних маркетплейсах, які забезпечують захист користувача;
  • користуватися післяплатою для зниження ризику втрати коштів.

Поліція закликає громадян бути особливо обережними при здійсненні фінансових операцій онлайн та не втрачати пильність у спілкуванні з незнайомими особами.