Укренерго інформує про знеструмлення на Сумщині через негоду

«Укренерго» повідомляє про знеструмлення на Сумщині через негоду

Компанія «Укренерго» повідомила про продовження атак росії на енергетичну інфраструктуру України. Зокрема, 15 квітня зафіксовано знеструмлення споживачів у Харківській, Сумській, Донецькій, Київській та Херсонській областях.

Про це розповідає UBB

У зв’язку з цими обстрілами, на ранок відновлення електропостачання вже розпочато у тих регіонах, де це дозволяють безпекові умови. Оператор зазначає, що споживання електроенергії зросло на 1,3% у порівнянні з попереднім днем, що пов’язано з хмарною погодою в північно-східних областях. Це знижує ефективність роботи побутових сонячних електростанцій, через що зростає навантаження на загальну електромережу.

На території Сумщини, через шквальний вітер, знеструмлено 7 населених пунктів. Фахівці обленерго активно працюють над відновленням електропостачання, усуваючи пошкодження на повітряних лініях електропередач.

«Укренерго» просить перенести активне енергоспоживання на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 10 по 16 годину. Також компанія закликає обмежити користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року, росія продовжує завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі. З осені 2025 року обстріли посилилися, що призвело до тривалих перебоїв з електропостачанням. Хоча в багатьох регіонах діяли графіки відключень, з приходом весни та підвищенням генерації сонячними електростанціями, обмеження були дещо послаблені.

Президент України Володимир Зеленський 24 березня зазначив, що сили рф продовжують свою операцію, намагаючись зламати енергосистему України.