Уряд прогнозує, що 10 мільйонів українців отримають допомогу у 1000 гривень

Уряд прогнозує, що 10 мільйонів українців скористаються державною допомогою у 1000 гривень

У Кабінеті Міністрів України очікують, що близько 10 мільйонів громадян подадуть заявку на отримання одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень. Про це під час пресконференції заявив міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін, відповідаючи на запитання журналістів.

Про це розповідає UBB

На виплату цієї допомоги в бюджеті міністерства передбачено близько 10 мільярдів гривень. Крім того, міністр зазначив, що ще 4,4 мільярди гривень виділено на виплати по 6500 гривень для українців, які найбільше постраждали від війни або перебувають у складних життєвих обставинах.

«Мінсоцполітики зосереджене на підтримці людей у складних життєвих обставинах, сімей з дітьми, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та людей старшого віку. Загалом отримувачів тієї чи іншої форми державної підтримки в Україні близько 15 мільйонів людей», – зазначив Улютін.

Він також додав, що кошти, виділені на виплати 1000 гривень у рамках програми «зимової підтримки», враховують потреби цих категорій населення, зокрема на оплату комунальних послуг, ліків та теплих одягу чи взуття.

Президент Володимир Зеленський раніше повідомляв про підготовку нових програм підтримки українців у зимовий період 2025-2026 років. Кошти на ці програми закладені в бюджеті міністерства соціальної політики на 2025 рік.

Заявки на отримання одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень будуть прийматися з 15 листопада по 15 грудня 2025 року. Після цього почнуть здійснюватися виплати.

За даними прем’єр-міністерки Юлії Свириденко, минулого року понад 14 мільйонів українців скористалися цією допомогою, при цьому 57% отриманих коштів витратили на оплату комунальних послуг.

На запитання журналістів про зменшення очікуваної кількості заявок у цьому році, Денис Улютін пояснив, що це пов’язано зі скороченням терміну подачі заявок.

Прем’єр-міністерка також прокоментувала критику програми «зимової підтримки», зазначивши, що подібні закиди звучали і минулого року, коли вперше було запроваджено виплату 1000 гривень.

«Я не вважаю це популізмом. Війна триває, ми заможнішими не стаємо, ця програма має підтримати людей у зимовий період», – наголосила Свириденко.

Вона підкреслила, що кількість українців, які отримали допомогу минулого року, є співставною з кількістю отримувачів соціальних виплат від держави.

Нагадаємо, що торік президент України Володимир Зеленський з 1 грудня 2024 року ініціював програму одноразової допомоги, яка передбачає виплату 1000 гривень для кожного українця, щоб підтримати населення у зимовий період. Ці кошти можна використати для оплати комунальних послуг, ліків, транспорту та інших потреб.

Минулої зими виплати за програмою «Зимова єПідтримка» зараховувалися на картки національного кешбеку, які можна було відкрити у банках-партнерах програми до кінця зими.