Верховний суд штату Айова підтримав рішення про повернення коштів жертвам шахрайських схем, пов’язаних з криптоматами компанії Bitcoin Depot. Суд ухвалив, що $28 000, які внесли через банкомати компанії ошукані користувачі, мають бути повернені саме фірмі, скасувавши попереднє рішення суду нижчої інстанції, яке зобов’язувало компанію відшкодовувати ці гроші постраждалим.
Про це розповідає UBB
Цей випадок стався у період з 2023 по 2024 рік, коли громадяни переказували кошти через банкомати у окрузі Лінн Каунті. Під час розслідування поліція вилучила готівку, яку внесли користувачі, але повернути переведені біткоїни не вдалося. Bitcoin Depot оскаржила рішення, посилаючись на те, що користувачі підписували договори з компанією, у яких містилися попередження про можливі шахрайські операції.
Роз’яснення суду та реакція компанії
Суддя Дана Окслі зазначила, що повідомлення про ризики на екранах банкоматів і перевірка володіння гаманцем не роблять компанію відповідальною за кожну шахрайську транзакцію. Вона додала, що доводи однієї з потерпілих, Керрі Карлсон, про психологічний тиск під час переказу коштів, були відхилені через відсутність доказів того, що компанія про це знала.
«Bitcoin Depot поважає рішення Верховного суду Айови та розглядає його як позитивний крок на шляху до прояснення правової бази, що стосується криптовалютних транзакцій, і підтвердження важливості роботи із законослухняними й прозорими операторами, такими як наша компанія», — заявили представники компанії.
Компанія привітала висновки суду та повідомила про намір впровадити додаткові заходи безпеки, зокрема перевірку особистості клієнтів, моніторинг транзакцій у реальному часі та підтримку користувачів. Це, на думку Bitcoin Depot, стане запорукою більшої прозорості та безпеки для клієнтів.
Наступні виклики та позови
Незважаючи на цю перемогу, Bitcoin Depot залишається відповідачем у іншому позові, поданому генпрокурором Айови. Згідно з позовом, понад 98% транзакцій через її банкомати були шахрайськими, а втрати клієнтів у штаті становлять понад $20 млн. Регулятори звинувачують компанію у введенні користувачів в оману щодо повернення коштів і утриманні значних сум від переказів.