Старі монети радянського періоду, які досі можна знайти у багатьох українських домівках, рідко мають значну цінність. Переважна більшість таких копійок не представляє великої вартості для колекціонерів і, як правило, є лише звичайними шматками металу. Продати їх за значну суму, як правило, не вдасться.
Про це розповідає UBB
Які радянські монети можуть зацікавити нумізматів
За словами Віталія Ткача, редактора порталу “Монети-Ягідки”, нумізмати іноді все ж купують подібні монети. Найчастіше їхня вартість не перевищує символічної 1 гривні, і навіть ця сума можлива лише за умови, що монета перебуває у хорошому стані. Якщо ж монета іржава або потемніла, це суттєво знижує її ціну.
“З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує”, – зазначив експерт.
Як визначити цінність монети
Попри низьку вартість більшості монет часів СРСР, існують окремі екземпляри, які можуть коштувати значно дорожче. Передусім, це монети, виготовлені зі срібла або золота, а також рідкісні різновиди певних років випуску. Однак знайти подібні зразки у вільному доступі майже неможливо.
Нумізмати підкреслюють, що самостійно визначити цінність монети складно, оскільки на це можуть впливати малопомітні деталі, які помітні лише фахівцям. Тому, якщо у вас є підозра щодо цінності знайденої монети, варто звернутися до професіоналів для оцінки.