У Європейському Союзі активно працюють над створенням стратегії щодо повернення українців додому після завершення війни. За останніми даними, приблизно 4,3 мільйона громадян України перебувають у країнах ЄС, більшість з яких оселилися у Польщі, Німеччині та Чехії.
Про це розповідає UBB
План контрольованого повернення українців
Європейська комісія готується презентувати нову ініціативу, яка передбачає «обережне та контрольоване» повернення українців на батьківщину. У рамках цієї стратегії планується відкриття так званих «центрів єдності» у країнах ЄС. Ці хаби допомагатимуть громадянам України отримати консультації, вивчати мову, а також вирішувати питання працевлаштування як у країнах перебування, так і в Україні. Перші такі центри з’являться у Німеччині та Іспанії.
Підтримка вразливих категорій та продовження захисту
У Брюсселі підкреслюють, що неконтрольований масовий виїзд українців до України може негативно вплинути як на економіку держави, так і на країни ЄС, які вже інтегрували значну частину громадян України у свої суспільства та ринки праці.
«Більше за все Україні потрібні її люди», — заявив єврокомісар з питань міграції Магнус Бруннер. Разом із віце-прем’єр-міністром Олексієм Чернишовим він презентує дорожню карту плану.
Очікується, що режим тимчасового захисту для українців у країнах ЄС буде подовжено ще на 12 місяців — до березня 2027 року. Для вразливих категорій населення, таких як вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями та батьки дітей шкільного віку, планується впровадження особливого підходу, аби гарантувати їм належний рівень підтримки під час повернення.