Євросоюз попереджає про загрозу нових війн через глобальне потепління

Російські обстріли завдали Україні $9 млрд збитків довкіллю

Кліматичні зміни дедалі більше впливають на динаміку збройних конфліктів у світі, і в майбутньому ця загроза лише зростатиме. На цьому наголошують у Європейській комісії, зазначаючи, що глобальне потепління вже суттєво ускладнює питання безпеки.

Про це розповідає UBB

Вплив клімату на геополітику та безпеку

Єврокомісар з питань клімату Вопке Хукстра у своєму інтерв’ю підкреслив, що глобальне потепління має безпосередній і опосередкований вплив на геополітичну ситуацію, обороноздатність країн та стратегії їхнього захисту. Він акцентував на тому, що кліматичні зміни вже зараз формують нові виклики для міжнародної безпеки.

“Боротьба за обмежені ресурси – це традиційний чинник воєн. Але під впливом кліматичних змін масштаб цього явища зросте вчетверо”, – заявив Хукстра.

Стихійні лиха і виклики для армій

За словами Хукстри, все частіше збройні сили залучаються до ліквідації наслідків стихійних лих, спричинених аномальними погодними явищами. Водночас армії стикаються з труднощами у технічному забезпеченні своїх підрозділів в умовах екстремального клімату.

Особливого значення набуває питання стійкості інфраструктури. Наприклад, у Пентагоні вже спрогнозували, що найбільша військово-морська база США та світу – Норфолк у штаті Вірджинія – може бути затоплена до середини XXI століття.

У 2023 році в НАТО відзначали проблеми з виконанням бойових завдань в Іраку через надмірну спеку. Перегріте і розріджене повітря суттєво ускладнювало роботу авіації, зокрема гелікоптерів, що впливало на ефективність військових операцій.