Європейський авіабудівний гігант Airbus повідомив про перенесення запланованого запуску пасажирського літака з водневими двигунами. Ініціатива щодо створення “зеленого” авіатранспорту була запланована до 2035 року, але через технічні виклики та потребу у додаткових дослідженнях компанія ухвалила рішення відкласти її реалізацію.
Про це розповідає UBB
Розвиток водневих технологій у авіації
Воднева енергетика в авіаційній галузі вважається перспективним напрямом для зменшення викидів парникових газів. Однак реалізація таких проектів виявилася складною через високі технологічні вимоги та потрібні для цього інвестиції. В Airbus відзначають, що нині потрібно більше часу для вдосконалення технологій та вирішення проблем безпеки та ефективності.
Майбутнє водневих авіаційних технологій
“Ми продовжуємо дослідження у галузі водневих технологій і прагнемо зробити їх безпечними та економічно вигідними. Відкладання запуску на 20 років дає нам можливість краще підготуватися до комерційного впровадження.” — повідомили у Airbus.
Це рішення викликало різну реакцію у галузі: деякі експерти вважають, що відкладення може вплинути на глобальні цілі щодо зменшення викидів, однак інші наголошують, що безпечність і надійність технологій мають бути на першому місці.