Стан ІТ-ринку праці України у 2025 році: вакансії, тренди та конкуренція

Як живе ринок праці в Україні сьогодні

У травні 2025 року роботодавці розмістили на DOU 6213 вакансій, що на 95 менше, ніж у квітні. Водночас це на 1100 позицій більше, ніж у травні минулого року, що свідчить про поступове відновлення ІТ-ринку праці в Україні.

Про це розповідає UBB

Основні тенденції ринку праці та лідери серед компаній

З початку 2025 року кількість вакансій на ІТ-ринку стабільно перевищує 6 тисяч щомісяця (за винятком лютого). Найактивнішими роботодавцями у травні стали Genesis (133 вакансії), N-iX (77) та PIN-UP Global (70). За результатами дослідження, серед лідерів за кількістю оголошень переважають продуктові та гібридні компанії, а серед сервісних – лише три. Також серед нових гравців відзначаються Brainstack, Uklon та Solidgate.

Динаміка ринку демонструє, що у 33 категоріях кількість вакансій трохи зменшилася, у 20 – зросла, а в одній залишилася незмінною. Найнижчий рівень пропозицій з 2022 року зафіксовано для спеціалістів категорій Artists (25 вакансій) та Ruby (8 вакансій).

Водночас у сфері дизайну та підтримки (Support) попит повернувся на довоєнний рівень — понад 300 вакансій щомісяця. Сегмент miltech у травні представив 386 вакансій, кожна з яких у середньому отримувала вісім відгуків.

Зростання та падіння попиту в різних категоріях

Минулого місяця зафіксовано рекордну кількість вакансій у спеціалізаціях Embedded (69), Engineering Manager (48) та Security (93). Значне зростання попиту спостерігається для продакт-менеджерів — на 37% більше вакансій, ніж рік тому, а також у сфері QA — плюс 33% за рік. Водночас для розробників PHP кількість пропозицій з березня скоротилася на 25%.

Щодо конкуренції, середній показник відгуків на одну вакансію у травні становив 25,17 — це на 3% менше, ніж у квітні. Найбільше відгуків отримують вакансії у Front-end — у середньому 91. У сфері QA конкуренція з лютого знижується і зараз становить 60,6 відгуку на позицію.

До п’ятірки найбільш конкурентних напрямів увійшли Project Manager (48,5 відгуків), а також Java, .NET і iOS/macOS (понад 40 відгуків кожен). Найнижча конкуренція зафіксована у сфері HR, де показник повернувся до рівня трирічної давності — 29,4.

«64% тих, хто шукає першу роботу в ІТ, вже витратили на це понад два місяці, а 22% пошукачів шукають роботу більше як рік».

Зацікавленість сферою та технологіями є головною мотивацією для 76% претендентів, незалежно від того, чи це студенти, випускники, чи ті, хто змінює професію. Цей фактор не залежить від напряму освіти та залишається ключовим для більшості кандидатів на ІТ-позиції в Україні.